Tax Stories
Tax Stories
Svens Dinsdorfs, ELKO – par golfu un PVN shēmām
0:00
-1:04:37

Svens Dinsdorfs, ELKO – par golfu un PVN shēmām

Svens Dinsdorfs ir ELKO Grupa vadītājs, Indexo un Latvenergo padomes loceklis. ELKO ir viens no retajiem Latvijas uzņēmumiem ar galveno uzņēmumu Latvijā, kam grupas apgrozījums mērāms miljardos.

Runājām par..

Runājām par hokeja čempionātu un negaidīto brīvdienu pēc tam, par golfu un tā psiholoģiju – kā tas korelē ar biznesu ikdienā, par kara būtisko ietekmi uz ELKO biznesu, brīvības sajūtu, ELKO biznesa veiksmes formulu, AI, kripto.

“Mēs, latvieši, varam. Mēs esam bijuši Hanzas pilsēta, tirgotāji, pa vidu, bet arī unikālā vietā,” visus iedrošina Svens. “Nekad nedrīkst stāvēt uz vietas. Beidz činkstēt un šņukstēt, ka tev kaut kas nepatīk – ej un maini kaut ko.” Jānotic sev, kā noticēja sev mūsu hokejisti.  

PVN

PVN shēmu apkarošanai palīdzētu operatīva informācijas apmaiņa starp ES administrācijām un arvien plašāks vietējais reversais PVN. Runājām, kā preces kropļo tirgu, kad tās nonāk otrreizējā tirgū pēc tam, kad PVN izkrāpts karuseļos. Svens izstāstīja arī labu nodokļu stāstu ar negaidītu pavērsienu. Svens stāstīja par Krievijas piemēru, kur ar datu par darījumiem digitalizāciju un caurspīdīgumu Krievija samērā veiksmīgi tika galā ar PVN izkrāpšanu.

“Mēs varam lamāt Latvijas VID, bet neko diez ko labākas nav arī citu valstu nodokļu administrācijas. Nīderlande mūsu pieredzē ir labs paraugs nodokļu administrēšanā. Laba administrācija nereti ir izšķirošs jautājums jurisdikcijas izvēlē.”

Nodokļu uzlabošana

Galvenais – ja būs izmaiņas, tad tikai - uzlabojumi. Nekorekti ir izmaiņas saistīt ar budžetu, nevis skatīties ilgtermiņā. Darbaspēka nodokļi nepamatoti visvairāk sit pa mazajām algām. Ir absurds, ka darba devējs nespēj darbiniekam pateikt neto algu, jo nodokļus sarēķina VID.  

0 Comments
Tax Stories
Tax Stories
Life stories of people dealing with tax, from all over the world. Stories for, about and by businesses, fraudsters, judges, attorneys-at-law, prosecutors, authorities, politicians, professors, writers, journalists. Your host with more than 25 y. experience in tax has some stories too.
Tune in to uncover cutting-edge tax and leadership strategies that could save your business thousands. Don't miss out—listen now!
The host of the podcast can be reached at: janis.taukacs@sorainen.com
Music by Karlis Lacis;
Cover art by Mara Vulfa